Příběh roveringu od kolébky po (skoro) současnost

• Kapacita: Neomezená
Jan Nehyba

Instruktor vůdcovského kurzu Gong a jeho spřátelených kurzů, v minulosti se podílel na poslední koncepční revizi roverského programu. Věnuje se psychoterapii a užitečným rozhovorům. Aktuálně učí a bádá na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Zaměřuje se předně na osobnostní rozvoj u budoucích pedagogů, a na to jak reflektovat vlastní praxi, dále na nejrůznější koncepty respektující výchovy. Jeho doménou je poslední dobou i využití nových technologií v kognitivní vědě.

Rovering má za sebou 100 let své existence. Podívejme se společně na cestu, kterou podnikl. Co vše stálo za jeho vznikem? Jaké byly jeho začátky? Pojďme si společně projít příběh roveringu od jeho začátků, toho kdo jej ovlivnil, až po to, jak se dál rozvíjel hlavně v Anglii a částečně i ve světě. A společně si pojďme položit otázku, co z toho všeho je pro dnešek aktuální? Světlo počátku roveringu odešlo, ale rovering září dál.