Ke kořenům branné výchovy

David Rožek (Doktor)

Student doktorského programu na Policejní akademii ČR v Praze, bezpečnostní expert a výzkumník. Vlastník společnosti na mezinárodní bezpečnostní konzultace pro korporátní a státní klientelu, člen několika pracovních skupin k rozvoji bezpečnosti v ČR. Vedoucí oddílu skautek „Lasičky“ Beroun, výchovný zpravodaj ORJ.

Přednáška s následnou diskuzí o tomto aktuálním fenoménu. Jak se utvářela idea branné výchovy v průběhu uplynulého století, jaké cíle i nároky si klade? Jak je realizována v Junáku a jak ve školách? Jaké jsou nyní možnosti? Potřebujeme se i nyní zabývat těmito tématy? Jak jí citlivě implementovat do skautské činnosti? Na tyto a další otázky k této problematice se pokusíme najít odpovědi.