Registrace přednášek

Registrace přednášek

Registrovat se můžete v rozvrhu pod přehledem přednášek.

Přednášky

Za hipíky a hinduisty do Himaláje

  • Kategorie: 3. sekce
  • Délka: 105 minut
  • Kapacita: 100
Lektoři
Sebastian Prax

Je mi dvaadvacet let a studuji bioinformatiku. Když jsem začal studovat matfyz, netušil jsem, že by v mém životě mohla existovat cesta, která mne od matematiky přivede k filozofii. Během prvních dvou let studia jsem však procestoval deset zemí, a pak jsem dostal nabídku jet jako dobrovolník do Malého Tibetu a cesta k filozofii se našla velice rychle. O rok později (léto 2018) jsem se vydal do Indie znovu (tentokrát na vlastní pěst), abych během sedmi týdnů prozkoumal podhůří Himaláje a posvátná místa poblíž řeky Gangy, v Nepálu, a vůbec všude, abych porozuměl sám sobě i jevům ve svém okolí. Projel jsem 2500 km převážně stopem autobusů a málem jsem stihl dopsat román, na kterém pracuji již rok a půl. Před rokem jsem začal přednášet o cestovaní, buddhismu a filozofii meditace, a rozhodně bych v tom rád pokračoval.

Popis

V horách se zdá, že je tak jednoduché meditovat, ráno se probouzet s vycházejícím Sluncem a dýchat čerstvej vzduch, stopovat, nechat se unášet okamžikem, jammovat v ášramech a zpíváním manter pochopit stará učení, poznávat lidi z celého světa, a přitom za to neutratit moc peněz.

Anebo se vydat do nepálské džungle a nechat se nachytat tygrem, půjčit si motorku v období monzunů, skončit v indické nemocnici kvůli otravě, stihnout rande na druhý straně Indie či meditovat s mnichy pod stromem v Bodhgaye, kde dosáhl Buddha nirvány... O tom jsem vždycky snil!

Nečekejte výpravu po turistických značkách. Bude to o spontánním jednání, o přežívání v divočině, o lidských příbězích, o hipících, o filozofii hinduismu, o józe, meditaci a hledání cesty do svého nitra.

Navštívená místa: Himachal Pradesh (Dharamshala, Mandi, Manali, Kasol), Uttarákhand (Haridvár, Déhrádún, Nainital), Bihár (Bodhgaya), Nepal (Bardiya National Park, Káthmándú)

Přijďte si poslechnout povídání studenta, který si prostě řekl, že se vydá do světa s nejmenším tušením o tom, co ho tam čeká, ale z jistého důvodu lehce proplouvá vším, co se mu připlete do cesty.

Registrace přednášek

Pro výběr programů se musíte nejprve přihlásit přes skautIS.