Dlouhých dvacet let mezi srpnem a listopadem aneb Byl to skauting?

Vladimír Cvrček (Vezír)

Liberecký pedagogický důchodce. Vodní vlče od r. 1947, od 1968 kapitán oddílu vodních vlčat, vůdcovská zkouška, absolvence Ústřední vlčácké lesní školy. 1972 – 1989 oddílový, později hlavní vedoucí zájmového útvaru Flotila Liberec. Po r. 1989 člen hlavního kapitanátu vodních skautů (po 1997 hlavní kapitán), odboru vlčat, náčelnictva Junáka. Dnes kapitán oddílu OS a zástupce vodních skautů v náčelnictvu kmene dospělých, vůdce ČLK Námořní akademie. Čeho si nejvíce cením? Uskutečnění myšlenky pravidelných komponovaných trienale vodních skautů. Navigamus. Čeho si nejvíc vážím? Že mi mladí skauti a skautky naslouchají i v mém věku a že pro ně mám co psát do skautských časopisů.

Moje osobní zkušenosti s vedením oddílu za totality:
Po zákazu Junáka skončit nebo pokračovat?
Čeho se zříct a co uchovat?
Byli jsme chytří nebo zbabělí?
Po obnově Junáka si zachovat svou výlučnost nebo přijmout řízení vyššími skautskými orgány?