Ke kořenům občanské společnosti v Armenii

Tereza Soušková

Tereza Soušková se právě vrátila z roční Evropské Dobrovolné Služby v arménské lidskoprávní neziskové organizaci Helsinki Citizen's Assembly - Vanadzor, kde byla vyslána jako dobrovolnice NESEHNUTÍ. Je také analytičkou Výzkumného centra AMO. Odborně se specializuje na region východní Evropy, Ruska, Kavkazu a Střední Asie.Vystudovala politologii a východoevropská studia na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity. Absolvovala studijní pobyty v Rusku, Arménii a na Ukrajině. Specializuje se na region východní Evropy, Ruska, Kavkazu a Střední Asie. V rámci studia se zaměřuje na ruskou zahraniční politiku, výzkum demokracie v postsovětských zemích a na problematiku neuznaných států. Absolvovala stáže na Ministerstvu zahraničních věcí, pracovala v Poslanecké sněmovně a na velvyslanectví ČR v Jerevanu. Působila jako místopředsedkyně spolku Východoevropský klub, z. s., jako zástupce šéfredaktora časopisu NaVýchod nebo jako editorka časopisu Mezinárodní politika vydávaného Ústavem mezinárodních vztahů v Praze. Kromě toho přispívá do řady jiných českých i zahraničních médií.

Jaké je to vypravit se na rok na Kavkaz? Arménie je zemí hor mezi Evropou a Asií. Jak se žije evropance v třetím největším městě Arménie? Jaké problémy řeší občanská společnost na Kavkaze? Různá překvapení, která život nachystal dobrovolnici Helsinki Citizen's Assembly- Vanadzor na její Evropské Dobrovolné Službě.