Kdo je bezdomovec a co s ním?

Filip Jiřík

Přednáška s následnou diskuzí o tomto aktuálním fenoménu. Jak se utvářela idea branné výchovy v průběhu uplynulého století, jaké cíle i nároky si klade? Jak je realizována v Junáku a jak ve školách? Jaké jsou nyní možnosti? Potřebujeme se i nyní zabývat těmito tématy? Jak jí citlivě implementovat do skautské činnosti? Na tyto a další otázky k této problematice se pokusíme najít odpovědi.

Cílem přednášky bude posluchače seznámit s příčinami, proč se lidé stávají osobami bez domova, dále shrnout základní služby pro osoby bez domova, shrnout historii sociálních služeb a přiblížit Armádu Spásy z hlediska historie a služeb. Dále bude přednáška posluchačům přibližovat terénní sociální práci a bude se zaměřovat na každodenní problémy spojené s prací s osobami bez domova. K závěru by měla proběhnout diskuze, jak lze těmto osobám pomoci i neodborně a svými silami. Během přednášky bude příležitost reflektovat, dotazovat se a debatovat.