Registrace přednášek

Registrace přednášek

Registrovat se můžete v rozvrhu pod přehledem přednášek.

Přednášky

Maraton psaní dopisů – 15 let největší lidskoprávní kampaně na světě

  • Kategorie: 3. sekce
  • Délka: 105 minut
  • Kapacita: 50
Lektoři
Michal Horniecký

Michal je aktivistou tělem i duší. V Amnesty má na starosti dobrovolnictví a práci s mládeží. Snaží se zapojovat a mobilizovat aktivní lidi po celém Česku a probouzet v nich chuť měnit svět kolem sebe a bojovat za lidská práva nejen v Česku ale i ve zbytku světa. V Amnesty se již od jejího založení mísí a střetávají dva proudy. V prvním jsou právníci, výzkumníci a analytici, v tom druhém pak „křiklouni“ s megafonem a transparenty. Michal patří do té druhé skupiny, nečekejte tedy nudné povídání s PowerPointovou prezentací. Před nástupem do Amnesty strávil rok v africké Ghaně jako dobrovolník.

Popis

Všechno to začalo v Polsku jedním mladým mužem, který se snažil zapůsobit na dívku svých snů. Vyprávěla mu totiž o události, kterou zažila v Africe. Místní lidé tam totiž během 24 hodin napsali stovky dopisů žádajících tamní vládu o zlepšení životních podmínek v jejich zemi. Inspirován jejím příběhem - a chtě ji znovu vidět - pozval ji do své místní skupiny Amnesty, kde se rozhodli udělat totéž. Myšlenka se uchytila a během jednoho roku se Maraton psaní dopisů stal globálním fenoménem. To bylo v roce 2002. Dnes je Maraton psaní dopisů největší světovou událostí v oblasti lidských práv. V průběhu let tato kampaň pomohla osvobodit mnoho nespravedlivě vězněných lidí, díky milionům lidí a tisícům akcí po celém světě. Přijďte se na seminář s Amnesty International dovědět nejen více o historii a hlubším významu této akce, ale i jak se do akce zapojit a dozvědět se tipy a triky jak udělat Váš vlastní maraton ještě lepší.
Seminář se bude skládat z přednášky o smyslu a historii Maratonu psaní dopisů a následného workshopu, na kterém se dozvíte praktické rady a tipy pro pořádání vlastní podpisové akce. Doporučujeme se proto s maratonem seznámit a ideálně se rovnou předem do kampaně přihlásit na: maraton.amnesty.cz.

Registrace přednášek

Pro výběr programů se musíte nejprve přihlásit přes skautIS.